Uudised

Rahuloluküsitlus!

11.-24. aprillini toimub Eesti raamatukogudes küsitlus, kuidas kasutajad raamatukogu teenusega rahul on. Palume hinnata oma viimast raamatukogu külastust ning soovi korral saab lühidalt lisada, mis meeldis ja mis võiks teisiti olla. Andmeid kasutatakse raamatukoguteenuse analüüsimisel ja arendamisel. Küsitluse vorm avaneb klikkides lingil! https://forms.office.com/e/Sa9sPPAPrx

Märtsis oli raamatukogude märkamisi.

22. märtsil tunnustas Jõgeva vald tublimaid kultuuri- ja noorsootöö tegijaid valdkondlike aastapreemiatega. 2023. aasta saavutuste eest kultuuris sai aastapreemia Kirke Olt. Kirke töötab Kaarepere raamatukogus, oma üritustega on ta oluliselt rikastanud kohalikku kogukonda. Preemiad anti üle Palamuse rahvamajas.

24. märtsil toimus Mustvee kultuurikeskuses maakonna kultuuri-, raamatukogu- ja muuseumitöötajate, käsitöömeistrite ning kultuurikollektiivide juhendajate tunnustamissündmus. Kokku jagati 35 kultuurivaldkonna preemiat. Ka Jõgeva valda jagus mitmeid tunnustusi. Jõgevamaa ekspertgrupi aastapreemia ja Eesti Rahvakultuuri Tubli tegija tunnustuse sai Kristi Pukk – pühendunud tegevuse eest raamatukogusündmuste eestvedamisel. Jõgevamaa ekspertgrupi tunnustuspreemia pälvis Laiuse raamatukogust Helena Avi- aktiivse kultuurielu edendamise eest kogukonnas.

Näitus Palamuse raamatukogus.

Palamuse raamatukogus saab vaadata omapärast näitust nukkudest, kes kannavad rahvarõivaid. Need nukud kuuluvad Heli Männi kollektsiooni, kes hakkas mänguasju kollektsioneerima aastal 2000 ja tema kogusse kuulub üle 14 000 eseme.Sellel näitusel on eksponeeritud Eestis elavate rahvaste rahvarõivaid esitlevad nukud: eestlased, ukrainlased, lätlased, leedulased, poolakad, ungarlased, rumeenlased, soomlased, sakslased, prantslased ja paljud teised. Eesti esimene rahvariietes nukkude seeria on 1940-ndatest pärit artelli “Hea töö” toodang, mille nukud on segamassist, aga ilusa viimistluse ning heast materjalist kostüümidega. 1970-ndatest on pärit “Salvo” plastnukud Eesti erinevate maakondade rahvarõivastega. Nukud aitas paika sättida Heli Männi tütar Mari.

Jõgeva linnaraamatukogu sai tunnustuse.

29. veebruaril andis Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing Pärnu Keskraamatukogus välja tunnustused kaheksas erinevas kategoorias, millele esitati 41 nominenti. Lisaks anti välja 2022/2023 ilmunud parima bibliograafia auhind, Raamatukogude sõbra tunnustus ja tõsteti esile raamatukogusid käsitlenud ajakirjanik. Auhind aasta tegu linnaraamatukogus anti Jõgeva linnaraamatukogule lapsi liikuma motiveeriva, raamatuid tutvustava ja kogukonda liitva Kummikeksuakadeemia elluviimise eest.

Scroll to top