Uudised

Näitus Palamuse raamatukogus.

Alates 3. juunist saab Palamuse raamatukogus vaadata KAI TOMASBERGi näitust “Kai Lillekaardid – loodus võluvas mosaiigis”. Tegemist on väga omapärase näitusega, mis kindlasti väärib vaatamist! Näitusel on väljas Kai Lillekaardid, mis on kõik loodud ehtsatest Eestimaa taimedest ja lilledest. Oshibana ehk pressitud lillede kunst pärineb Jaapanist, kus on seda rahulikku ja meditatiivset kunsti harrastatud juba sajandeid. Kai Tomasberg on pressitud lilledest kaarte ja pilte loonud juba paar aastat. Hobist on saanud tõeline pühendumine, mis toob kunstnikule palju rõõmu ja rahulolu. Näitus jääb avatuks augusti lõpuni.

“Vihurimäe” tants raamatukoguhoidjate esituses Tartus kirjandusfestivalil.

6.-12. mai 2024 toimub Tartus rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista: “Paremad ja halvemad tulevikud”. Festivalil astuvad üles erinevate maade kirjanikud, kunstnikud, akadeemikud ja kultuurihuvilised, et kaardistada ja mõtestada võimalikult avaralt ja mitmekesiselt tulevikuga seotud ühiskondlikke hirme ja lootusi. Teisipäeval oli Raekoja plats täidetud raamatulaadaga, päeva lõpetas raamatukoguhoidjate esituses “Vihurimäe” tants. Vähendatud koosseisus oli esindatud ka Jõgeva Raamatukogu.

Teisipäeval, 14. mail kell 17.15 toimub Jõgeva linnaraamatukogus kohtumisõhtu.

Maikuu on rahvusvaheline rinnavähi ennetuse ja varase avastamise kuu. Eesti vähiliit juhib terve maikuu jooksul tähelepanu rinnavähiga seotud teemadele ning kutsub naisi üles oma tervisest hoolima ja regulaarselt kontrollis käima. 14. mail toimub Jõgeva linnaraamatukogus samateemaline vestlusõhtu, kus oma kogemuslugu jagab Anu. Kaasa räägivad Lõuna-Eesti Vähiühingu juhatuse esinaine dr Kaiu Suija ja TÜK kirurgiakliiniku onko kirurg mammoloog dr Evelyn Eelma. Hooli oma tervisest!

Avasta Eesti raamatukogusid

1.maist 1. oktoobrini 2024 ootab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kõiki avastama enda jaoks uusi raamatukogusid, kuhu tavaliselt ei satu. ???????????? Selleks, et mööda erinevaid ja erilisi raamatukogusid rändamine veelgi kaasahaaravam oleks, oleme loonud templimängu. Oma rännakute jooksul saab lahendada spetsiaalselt loodud mõistatusi ja koguda templeid raamatukogudest, kuhu teed viivad.

Osalemiseks: 1. Külasta erinevaid raamatukogusid. 2. Küsi raamatukoguhoidjalt lahendamiseks ülesanne. 3. Lahenda see ära ja palu enda templipassile tempel. 4. Kui oled kokku kogunud viie erineva raamatukogu templid ja templipass on täis, siis anna see raamatukoguhoidjale ning osaledki auhinnaloosis. Esimese viie templi saamiseks tuleb lahendada ülesanded, aga see ei tähenda veel sugugi, et rännak tuleks lõpetada. Kui esimene templipass saab täis, siis saab raamatukogust küsida uue ja asuda seda täitma.

Scroll to top